İstanbul İzmir Parça Eşya Taşıma Hizmeti

İstanbul İzmir Parça Eşya Taşıma

Türkiye’de nakliyecilik sektörünün deyim yerindeyse lokomotif hizmeti olan parsiyel taşımacılık, evden eve nakliye sektöründe de oldukça fazla kullanılan bir çözümdür. Parsiyel taşıma, kelime anlamı olarak, parça taşıma veya parça yük ya da eşya taşıma anlamları ile kullanılmaktadır. Bir yükün tek bir aracı bağlayarak taşınmasında oluşan maliyetten çok daha düşük bir maliyete yapılan parsiyel taşıma hizmeti, ev eşyalarının nakliyesinde de çözüm odağı haline gelmiştir. Özellikle İstanbul İzmir gibi büyükşehirler arasında parça eşya taşıma hizmeti çok fazla yapılmaktadır.

Bir ya da birden fazla eşyanın parsiyel olarak taşınması, hem eşya sahibi açısından düşük maliyetli hem de taşıma yapan firma açısından daha kazançlı olur. Harcanan yakıt aynı, işçilik neredeyse aynı ve kullanılan araç da aynı olmak üzere fiyatlar müşteri için düşerken, nakliyeciler için sürüm olduğundan yükselir. Bu sayede ticari olarak her iki tarafta kazanç sağlamış olur.

Bu sebeplerden parsiyel yani parça eşya taşıma çözümleri birçok il bazında başvurulan yöntemlerdendir. Parsiyel taşımacılıkta tabii ki herhangi bir yük için araç tahsis etmek mümkün değildir. Birçok yük bir araya gelir ve belli bir tonaj veya metreküpe ulaştığında araç yüklenir. Sonucunda da nakliye başlamış olur. Bu süreçler bazen birkaç gün, bazen de haftayı bulabilir. Eşya taşınacak bölgenin nüfus yoğunluğuna göre araçların dolum süresi de değişebilir. Örneğin, İstanbul İzmir Parça eşya taşıma için firmamız neredeyse iki günde bir araç kaldırmakta ve müşterilerinin parça eşyalarını iki il arasında taşıma yapmaktadır.

Bu tamamen eşyanın taşınacağı iki bölge arasındaki alışveriş ile alakalı bir durumdur.

Bodrum, Antalya, Aydın gibi bölgelere tersine göç fazla olduğundan, bu illere İstanbul veya Ankara gibi iç bölgelerden eşya taşıma daha fazla yapılmaktadır.

İstanbul İzmir Parça Eşya Taşıma Hizmeti

İstanbul İzmir Parça Eşya Taşıma Hizmeti

İstanbul İzmir Parça Eşya Taşıma Fiyatları

Şehir içi veya şehirler arası parça eşya taşıma fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin aynı boyut ve kilolara sahip iki eşyanın İzmir fiyatı ile Antalya fiyatı aynı olmayabilir. Şehirler arası yük taşıma da, özellikle de parsiyel yani parça eşya taşıma hizmetinde, eşya yüklenen aracın kaç adet eşya aldığı ve en son hedefe ne zaman ulaştığı da fiyatı etkileyen diğer bir unsurdur.

Kısacası şehirler arası parça eşya taşıma da fiyatlar her zaman aynı olmayabilir. Fiyatların değişkenlik göstermesinde rol oynayan bir diğer sebep ise eşya taşıyacak ilgili aracın kaç günde tamamen dolduğudur. Bazı durumlarda bu araçlar tam doldurulamaz ve genel olarak eşyaların taşıma maliyeti de bölünerek artmış olur.

Parsiyel eşya taşıma da önemli olan eşyanın ne kadar yer kapladığı ve ağırlığıdır. Bu bilgilere sahipseniz, Akdeniz Nakliyat müşteri hizmetlerini arayarak eşya veya eşyalarınızın yerine teslim ücretini öğrenebilirsiniz.

İstanbul İzmir Parça Eşya Taşıma Sigortalı Hizmet

Akdeniz Nakliyat olarak, parça eşyaların da taşıma esnasında sigortaları firmamız tarafından yapılmaktadır. Bu sayede müşterilerimiz sigorta güvencesi altında eşyalarının taşımasını yapabilmekte ve riske girmemektedirler. Firmamız, geleneksel kargo taşımacılığından bağımsız olarak taşımacılık yaptığından dolayı, taşınan her nesnenin güvenliğini sonuna kadar alarak taşıma hizmeti vermektedir.

Kargo taşımacılığında karşılaşılan kırılma, dökülme, zedelenme veya kaybolma gibi taşıma vukuatları, firmamızın tarihinde asla rastlanmamış durumlardandır.

Taşınması gereken eşyaların kutulanması veya paketlenmesi gibi hizmetleri de firmamızın ekipleri vermektedir ve birçok taşıma operasyonunda bu hizmetler firmamız tarafından karşılıksız olarak verilebilmektedir. Fakat adet bakımından az olan taşınacak eşyaların paketlenmesi, kutulanması daha çok müşterilerimiz tarafından yapılmaktadır.

İstanbul İzmir arası antika eşyalar gibi tarihi değeri olan eşyaların da nakliyesi yapılmaktadır. Bu eşyalar da özenli ve güvenli bir şekilde taşıma personelimiz tarafından taşınmakta ve yerlerine teslim edilmektedir.

İstanbul İzmir Arası Taşınacak Eşyalarınız mı Var?

Taşınacak eşyalarınız için iletişim sayfamızdaki talep formundan detaylı olarak bize ulaşabilirsiniz. İsterseniz telefonumuz aracılığı ile de 7/24 acil taşınması gereken eşyalarınız için de bize ulaşabilir, en hızlı taşıma hizmetini alabilirsiniz.

Akdeniz Nakliyat’a danışmadan özellikle şehirler arası eşya taşıma hizmeti almayın. En uygun taşıma fiyatları ve sigortalı, ekipli taşımacılık hizmetimiz ile yılların tecrübesinden yararlanın.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın