Taşınırken Ev Nasıl Toplanır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Taşınırken Ev Nasıl Toplanır?

Kiracılar için özellikle taşınmak korkulu rüya gibidir. Her defasında eşyaların toplanması, karışıklıklar, kaybolan eşyalar ve birçok olumsuzluk. Aslında bunların hiçbiri ile karşılaşmadan ev taşımak, ev toplamak mümkün. Bu yazımızda, taşınmadan önce evinizi toplarken nelere dikkat etmelisiniz ve taşınırken ev nasıl toplanır konularını işlemeye çalışacağız.

Taşınırken Ev Eşyalarınızı Olabildiğince İyi Kolileyin

Ev taşımalarında önemli husus tabii ki paketlemedir. Ev, birçok küçük parça eşyadan oluşan yaşam alanıdır ve taşınması durumunda mevcut düzen bir süreliğine bozulabilir. Bu düzeni en az şekilde bozmak da toplama ile alakalıdır. Örneğin salon eşyalarınızı kolilerken, koli üzerine salon eşyası olduğunu belirtirseniz, taşınma esnasında, taşıma görevlileri ilgili kolileri salona taşıyabilirler.

Bu sebepten ev taşımacılığında kolileme çok önemlidir. En ufak eşyaları, giysileri, ev tekstili ürünlerini bile kolilemek suretiyle taşımak en maliyetsiz ve temiz taşıma biçimidir.

Koliler belli bir mukavemete de sahip olduklarından, içlerindeki eşyaya taşıma esnasında zarar gelmesinin de önüne geçerler. Koli ile taşımalarda, eşyalarda hasar ya hiç olmaz, ya da gözle görülmeyecek derece de ufak zararlar meydana gelir. Tabi zarar mevzusu tamamen taşımayla da alakalıdır. Size tavsiyemiz Akdeniz Nakliyat ve uzman ekibi gibi işinin ehli firmalar ile ev taşıması yapmanızdır.

Kolilerin üzerine içinde ne olduğuna dair yazı yazma imkanı da vardır. Bu yüzden, taşınma operasyonlarında, kalın uçlu gazlı kalemlerle, kolilerin üzerlerine, içlerinde ne olduğu ile alakalı bilgiler yazılmalıdır. Hatta kırılacak eşyaların olduğu kolilere yazılar, daha fazla dikkat çekmesi amacı ile kırmızı kalem ile de yazılabilir.

Taşınırken ev nasıl toplanır?

Taşınırken ev nasıl toplanır?

Taşınırken Ev Eşyalarını Nasıl Daha Sağlam Toplarsınız?

Taşınırken ev eşyalarını, özellikle de kırılabilir mutfak eşyaları gibi narin eşyaları, gazete kağıtlarına ya da paket kağıtlarına sararak, koliye koymadan önce birbirleri ile temaslarını engelleyebilir ve taşımaya hazırlayabilirsiniz. Ne kadar fazla bu yardımcı elemanlardan kullanırsanız, eşyalarınızın güvenliğini o kadar sağlamış olursunuz.

Sökülen mobilya tarzı, gardrop, ayakkabılık gibi eşyalarınızı da söktükten sonra streç film ile sarabilir, ya da daha az maliyetli paket kağıtları ile sardıktan sonra koli bandı ile sağlam ve çizilmez bir şekilde taşımaya hazırlayabilirsiniz.

Taşınırken Elektrikli Ev Eşyaları Nasıl Toplanır?

Kirada oturan kişilerin, evlerine satın aldıkları elektrikli ev eşyalarının kolilerini atmamaları ve bir kenarda saklamaları her zaman için iyi bir fikirdir. Zira bu eşyalar için tam boyutlu olarak hazırlanmış bu paket veya kutular sayesinde, taşınma esnasında eşyalara herhangi bir zarar gelmeyecektir.

Taşınma sırasında, elektrikli ev eşyalarına farklı boyutlarda koliler hazırlamak ve içlerine koymakta bir nevi eşyaların çizilmesine, kırılmasına veya kutu içinde zarar görmesine sebep olabilir. Zira bu eşyaların orijinal kutularındaki gibi sağlam bir şekilde taşınamayacakları açıktır.

Taşınırken Beyaz Eşya Hazırlığı

Taşınırken en riskli eşyalar beyaz eşya grubudur. Buzdolabı, fırın, çamaşır makinesi, kurutma makinesi, bulaşık makinesi, televizyon gibi fiyatı yüksek ürünlerin taşınmasında çok dikkatli olunmalıdır. Akdeniz Nakliyat olarak, en baştan sona paketlemeli aldığımız evden eve taşıma operasyonlarında, beyaz eşyaların paketlenmesine azami özen göstermekteyiz.

En kaliteli paket malzemeleri ile paketlemeleri yapmadan önce, beyaz eşyaların kullanım kılavuzlarındaki taşıma yönergelerine göre hazırlık yapılmakta ve bu şekilde taşıma operasyonuna başlamaktayız.

Beyaz eşya grubu, çizilmesi, kırılması, zarar görmesi çok kolay olan ürünlerdir. Bu sebepten, ilk alındığında gelen kutu, ambalaj gibi fabrikasyon paketleme araçları elinizde yoksa, onlara benzer, ürünün zarar görmesini engelleyecek ambalaj malzemeleri satın almalısınız.

Bir eşyanın taşınma sırasında herhangi bir yere çarpmasını engellemekten çok, o eşyanın nasıl paketlendiği daha önemlidir. Tabii ki taşınma sırasında özenli olunmalıdır ama paketlenmemiş eşyaların çizilmesi, kırılması veya zarar görmesi çok büyük ihtimaldir.

Bu eşyaların taşıma aracına yüklenmesi, istiflenmesi de belli bir uzmanlık isteyen işler arasındadır. Bu işlerde yetkinliği olmayan kişilerden oluşmuş taşıma ekiplerinin, taşıma operasyonlarında ne gibi zararlara mal oldukları görülebilmektedir.

Akdeniz Nakliyat, tüm taşıma operasyonlarında işinin ehli, işinin uzmanı ekipler ile çalışmaktadır. Bir evin taşınmasının en başından sonuna kadar her şeyini eksiksiz yapacak kadroları vardır. Paketlemeli, ambalajlı evden eve nakliyat fiyatları için firmamız ile irtibata geçebilir, en uygun fiyatlarla evinizi taşıtabilirsiniz.

Bunun için, talep formu doldurmanız ve firmamıza göndermeniz yeterli olacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın