Parça Eşya Taşıma Nedir? Şehir İçi Her Türlü Taşıma

Parça Eşya Taşıma Nedir?

Bazen yarım ev veya ofis şeklinde olan bazı durumlarda da tek veya birkaç adet eşyanın bir mekandan diğerine ekipli veya ekipsiz taşınmasına parça eşya taşıma denir. Parça eşya transferlerini firmamız şehir içi yaptığı gibi şehir dışı da yapmaktadır. Büyük şehirler arası yapılan göçlerde en fazla karşımıza çıkan parça eşya taşımalarında genellikle eşya taşıma ekibi kullanılmamaktadır.

Parça eşyalara dahil olabilecek kıymetli birçok ev eşyası da bulunmaktadır. Bunlardan bazıları piyano, antika eşyalar veya değerli tek veya takım halindeki işlemeli koltuklardır.

Tüm bu büyük yelpazedeki eşyalar için ekiplerimiz araçlarla müşterilerimize hizmet vermektedirler. Parça eşyanın ne olduğuna bağlı olarak da paketleme işlemleri yapılabilmektedir. Hatta bazen, parça eşyanın boyutuna göre, bina merdivenleri veya asansörlerinden sevkiyatı mümkün olmadığı durumlarda, mobil asansör hizmeti de vermekteyiz. Mobil asansör ile kattan indirilen parçalar, gideceği yere yine asansörle konacaksa, mobil asansörümüz de ilgili eşya ile binaya ulaşır ve dışarıdan taşıma operasyonu yapılır.

Parça eşya taşıma nedir?

Parça eşya taşıma nedir?

Parça Eşya Taşıma Ücretleri

Parça eşya taşımacılığı ücretleri, taşınacak eşyanın cinsine, alınacağı mekandan, gideceği mekanın konumuna göre de değişiklikler gösterebilmektedir. Parça eşya taşınırken uzman ekiplerin kullanılması ve mobil asansör hizmetinin de verilmesi, fiyatta değişikliklere sebep olabilmektedir.

Parça eşya taşımacılığı ücretleri, şehirler arası taşımada da değişmektedir. Eşyanın alındığı şehir ile bırakılacağı şehir arası km hesaplanmakta ve ona göre bazı fiyatlar belirlenebilmektedir. Tabii ki ücret belirleme de eşyaların ağırlıkları, uzunları ve sayıları da çok önemlidir. Bazı durumlarda tek bile olsa bir eşya, parçaları ile birlikte, herhangi bir nakliye aracımızı boyut olarak veya tonaj olarak doldurabilmektedir.

Bu yüzden parça eşya taşımacılığı hizmetlerinde baştan fiyat vermek oldukça zordur.

Parça Eşya Taşıma Nasıl Yapılır?

Taşınacak eşyaların cinsine göre, eğer paketlenecek bir eşya ise ekiplerimiz bu eşyayı gerektiği gibi paketlemekte ve nakliye aracımıza taşımaktadır. Eğer paketlenmesine gerek olmayan, hasar almayacak ürün veya ürünlerden oluşan bir taşıma operasyonuysa da, paketsiz taşıma yapılmaktadır.

Parça eşyaların taşımasında daha çok ufak araçlarımız görev almaktadır. Şehirler arası acil gitmesi gereken eşyalarda, kamyonet olarak adlandırdığımız kapalı kasa araçlarımız hizmet vermektedir. Şehirler arası gidecek bir eşya için aynı ile gidecek aracımızın herhangi bir yerinde boşluk varsa da, bu boşluk değerlendirilmekte ve ilgili şehire eşya yol üstü ise bırakılabilmektedir.

Taşınan eşyalar merdiven veya bina asansörüne sığmayan tiplerde eşyalar ise de, yukarıda da bahsettiğimiz gibi mobil asansörlerimiz ile eşyaların taşımasını yapmaktayız.

Şehirler arası taşınan parça eşyaların taşınmasında da mobil asansör gerekirse, İstanbul dışındaki meslektaşlarımız ile taşıma işini çok basit bir şekilde çözebilmekteyiz.

Parça Eşya Taşıma Sigortalı mı?

Firmamız tüm eşya taşıma işlemlerinde sigortalı taşımacılık yapmaktadır. Taşınan eşyanın güvenliği tarafımızca sağlansa da, her zaman, taşıma risklerine karşı, taşınan eşyaların sigortasını yaptırmak ve hem müşterilerimizi hem de firmamızı güvenceye almaktayız.

Her nakliye işi yapan firma da sigorta yaptırmamakta ve oluşan kazalarda, hem müşterileri hem çalışanları hem de firmalarını riske sokabilmektedirler. Akdeniz Nakliyat olarak, parça eşya taşımacılığı operasyonu bile olsa her zaman firmamız ve taşıdığı eşyalar sigorta kapsamındadır.

Parça Eşya Taşıma İçin Ekip Gerekli mi?

Bazı parça eşyalar, birçok parçadan oluşan tarzdadır. Bu gibi eşyaların taşınmasında kesinlikle taşıyıcı uzman ekip görevlendirmekte ve işin hem daha hızlı hem de daha güvenli olması için elimizden geleni yapmaya çalışmaktayız.

Fakat tek ve taşınması kolay olan parça eşya transferlerinde bir araç ve bir şoför ile hizmet vermekte, gerektiği gibi şehir içi veya şehirler arası eşya taşıma işi yapabilmekteyiz.

Sonuç Olarak

Parça taşımacılığında sektörde ehil olmayı gerektiren ve uzman kişilerce yapılması gereken bir taşıma işlemidir. Sigortasız taşıma veya ehli olmayan kişilerce yapılan taşıma işlemlerinden birçok müşteri zarar görmekte ve nakliyeciler olarak, biz düzgün çalışan firmaların da maalesef meslekleri lekelenmektedir.

Hizmet alan taraf olarak müşterilerimizin de hizmet almadan önce, nakliyeci firmaları araştırmaları kendileri açısından çok önemlidir.

Akdeniz Nakliyat olarak, gerek şehirler arası gerek ise şehir içi parça eşya taşımacılığı işlerinde profesyonel kadromuz ve araçlarımızla hizmetinizdeyiz. Lütfen biz fiyat sormadan nakliye işlerinde karar vermeyin.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın