Asansörlü Nakliyat Nedir? Evden Eve Nakliyede Önemi

Asansörlü Nakliyat Nedir?

Belli kat yüksekliklerinde, eşya taşımayı hızlandırmak ve işçilikten, zamandan tasarruf etmek için tercih edilen bir evden eve nakliyat biçimidir. Asansörlü nakliyat ile binaların herhangi bir tarafından, eşya taşınacak katta açılacak balkon veya pencere gibi bir alandan istenen eşya transferi yapılmaktadır. Bina içinden taşınan eşya işleminden daha hızlı olan bu taşıma şekli ile hem nakliye firmaları hem de taşıma hizmeti alan müşteriler hem zamandan hem de maliyetlerden kurtulmaktadır.

Fakat asansörlü nakliyat hizmeti her bina için mümkün olmayabilir. Çevresinde yeşil alanı olan ve asansör taşıyan aracın binaya yaklaşamadığı durumlarda, asansörlü taşıma hizmeti yapılamaz. Bu yüzden, asansörü taşıyan aracın bir şekilde, binanın herhangi bir tarafına yaklaşabilmesi gerekmektedir. Tabi asansörlü taşıma için sadece bina çevresi yetmez. Aynı şekilde, eşya taşınacak katta da açılacak büyük bir pencere veya kapı gereklidir. Bu kapı veya pencere ne kadar genişse, eşyaların içeri alımı ya da taşınıyorsa, asansöre koyulması o kadar rahat olacaktır.

Büyük boyutlu koltuk veya dolap gibi eşyaların sökülme imkanları varsa, paket halinde asansör ile taşınması mümkündür. Sökülmeyen büyük çaplı eşyalar ise yine asansör taşıma işlemi yapılırken, bina içinden ya merdiven ya da asansör eşliği ile indirilebilir veya çıkartılabilir.

Asansörlü nakliyat nedir?

Asansörlü nakliyat nedir?

Asansörlü Nakliyat Güvenli midir?

Her taşıma operasyonu gibi asansörlü nakliyatında tabii ki kendine göre riskleri mevcuttur. Asansör ile yük taşıyacak firmaların ve kişilerin, bu işin ehli olmaları çok önemlidir. Ehil olmayan kişilerce yapılacak eşya taşıma işlemlerinin, özellikle asansörlü nakliyat açısından riskleri vardır.

Fakat muayenesi yapılmış makineler ile çalışan ve sertifikalı elemanlar barındıran nakliye şirketleri için durum tam tersidir. Akdeniz Nakliyat olarak evden eve nakliye yapılmadan önce, asansörlerimizin gerek muayeneleri gerek ise periyodik bakımları eksiksiz yapılmaktadır.

Fenni muayenesi geçmiş asansörler ile eşya taşımak tabii ki risklidir ve yapılmaması gerekir. İlgili firmanın sigortası olsa dahi bu tip riskler gereksizdir.

Asansör ile taşıma işlemi tüm güvenlik önlemleri alındıktan sonra oldukça güvenli bir taşıma operasyonudur. Makinenin kurulduğu zemin sağlamsa ve hava rüzgarsızsa, hatta binaya dayanan asansörle bina arasında herhangi bir sorun oluşmuyorsa, asansörlü taşıma aslında en güvenli eşya taşıma çözümü olmaktadır.

Asansörlü Nakliyat Daha Hızlıdır

Bina içerisinde asansör veya merdiven ile eşya taşımak, mobil asansör ile eşya taşımaktan daha zor ve zaman alıcıdır. Asansörle yapılan taşıma işlemlerinde en fazla iki eleman çalışırken, merdiven veya asansörlü taşımalarda fiziksel güç daha fazla gerekeceğinden, taşımacı ekip sayısı artmaktadır. Bu sayı, eşyanın fazlalığına ve binanın kat sayısına göre de değişmektedir.

Asansör ile taşıma işlemi hızlı olduğundan, daha az ekip ile çalışma yapılır ve bu sayede maliyetler biraz daha düşebilir. Fakat katın yüksekliğine göre de daha büyük makine gerektiği durumlarda da maliyetler ekip maliyetlerine göre de artabilir.

Kısacası yerine göre olan maliyetler, aşağı yukarı, asansörlü nakliye de daha hızlı olduğundan daha uygun fiyatlı da olabilmektedir.

Asansörlü Nakliyat Kat Yüksekliğine Bağlıdır

Asansörlerin de belli bir uzunlukları vardır ve gökdelenler veya yüksek binalarda bazı durumlarda yetişmeleri imkansız olabilmektedir.

Bu gibi durumlarda, bu binalardaki yük asansörleri kullanılmakta eğer asansör yoksa merdivenlerden eşyalar taşınmaktadır. Asansörlü nakliye hizmeti alacak müşterilerimizin bu yüzden, kat yüksekliklerini tam olarak vermeleri ve makinenin bina yanına yanaşıp yanaşamadığı bilgisini de vermeleri elzemdir.

Sonuç Olarak

Asansör ile eşya taşıma çok iyi bir seçimdir. Fakat yer ve yerin durumuna bağlı olarak bu taşıma işlemi kullanılamadığı da olabilmektedir.

Bu sebepten dolayı, taşınacak eşyalarınızın asansörle veya asansörsüz taşınıp taşınmayacağı kararı için ekspertizlerimiz çalışma alanlarını önceden kontrol eder ve hesaplamalar yapar. Buna istinaden asansörlü nakliye hizmeti tarafımızca verilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın